Станислав Черногор

Previous Entry Share Next Entry
Письмо про аккредитацию
stas_chernogor

Городскими властями была предпринята попытка отказать в регистрации нашим стажерам-репортерам, продемонстрировав при этом юридическую безграмотность.... Ну нафига такое делать!!!??? Сижу теперь, письма сочиняю. Мне что, заняться больше нечем?

В общем, написал от издателя газеты:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Шановний Геннадію Андрійовичу!

16 травня 2011 мною була прийнята відповідь на лист від 04.05.2011 № 23-р про акредитування репортерів нашої редакції. При цьому з тексту листа я не зміг отримати чіткої відповіді на прохання про акредитацію. У цій відповіді наводяться посилання на ст. 25 і 27 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (преси) в Україні ». В черговий раз уважно ознайомившись з Законом, я виявив, що стаття 27, на яку посилається Т.В. Морозова, виключена зі списку статей Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» на підставі Закону N 2938-VI (2938-17) від 13.01.2011, а ст. 25 дає визначення поняттю «Журналіст», змістом якої ділюся з Вами, щоб уникнути різночитання Закону (як це довела відповідь):

Стаття 25. Журналіст редакції друкованого засобу масової інформації

Журналістом редакції друкованого засобу масової інформації відповідно до цього Закону є творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для друкованого засобу масової інформації та діє на підставі трудових чи інших договірних відносин з його редакцією або займається такою діяльністю за її уповноваженням. Належність журналіста до друкованого засобу масової інформації підтверджується редакційним посвідченням чи іншим документом, виданим йому редакцією цього друкованого засобу масової інформації. На особу, якій видано редакційне посвідчення чи інший документ, що засвідчує її належність до друкованого засобу масової інформації, поширюються права і обов'язки, зазначені у статті 26 цього Закону. Повідомляю, що належність журналістів до друкованого засобу масової інформації «Новости Краматорська » підтверджується редакційними посвідченнями. Означені в поданні особи є творчими працівниками, які професійно збирають, одержують, створюють і займаються підготовкою інформації для друкованого засобу масової інформації та займається такою діяльністю за її уповноваженням.. Відмовою в акредитації журналістів ви порушуєте їхні права, зазначені у статті 26 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та ст. 26 Закону України «Про інформацію» Усі дії, пов'язані з акредитацією, мають ґрунтуватися на принципах відкритості, рівності, справедливості з метою забезпечення права громадськості на одержання інформації через засоби масової інформації. Відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб'єкт владних повноважень. Звертаю Вашу увагу на те, що у випадку чергової відмови в акредитації редакція газети «Новости Краматорска» буде оскаржувати ваші дії згідно ст. 41 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та ст. 27 Закону України «Про інформацію», а також розцінимо відмову в акредитації, як перешкоджання діяльності журналістів та засобам масової інформації, відповідальність за якою наступає згідно ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України.

З повагою і надією на подальшу співпрацю




?

Log in

No account? Create an account